Weather Kusadasi
°C

GENEL BAKIŞ

Kuşadası, Türkiye'nin Ege kıyısındaki tatil beldesi ve Aydın ilinde aynı adı taşıyan sahil bölgesinin merkezidir. Kuşadası, İzmir'in 95 km (59 mil) güneyi ve Aydın'dan 71 km (44 mil) uzaklıktadır. Belediyenin birincil sektörü turizmdir.

Kent, Ege'de aynı adı taşıyan bir körfez boyunca, bir ucunda dar bir geçit ile anakaraya bağlı Güvercin Ada adası ve Kese Dağı'nın ardında yer almaktadır.

İzmir'in 95 km (59 mil) güneyinde, bölgenin büyükşehir merkezindedir ve Aydın il merkezinin 71 km (44 mil) üzerindedir. Komşuları kuzeyden Selçuk, kuzeydoğudan Germencik ve doğudan güneye Söke'dir.

Güvercinada (tam anlamıyla: Güvercin Adası) bir yarımadası Kuşadası anakaraya bağlı.

Adada kuşun başı (denizden görüldüğü gibi) olduğu için, adı 'kuş' (kuş) ve 'ada' (ada) 'dan gelmektedir. Bizans döneminde Yunanca (Ἔφεσος Νεόπολις) Efes Neopolis, daha sonra da Cenova ve Venediklilerde Scala Nova veya Thataub olarak bilinirdi. Kuş Adası, 20. yüzyılın başlarında yerini almıştır. Günümüzde Kuşadası vatandaşları Ada adını kısaltır.

Bu alan, en erken kaydedilen tarihin bir kısmından beri bir sanat ve kültür merkezi olmuştur ve M.Ö. 3000 yılındaki Leleges halkı tarafından kurulduğundan beri birçok medeniyet tarafından yerleşmiştir. Daha sonra yerleşimciler arasında M.Ö. 11. yüzyılda Aeolians ve 9. sırada bulunan İyonlular bulunmaktadır. Başlangıçta, denizciler ve tüccarlar Neopolis dahil olmak üzere kıyı şeridinde bir dizi yerleşim kurdular.

Kuşadası, karadan gelen turistlere veya Efes'e giden yolcu gemisi yolcuları için limana gelir. 2003 yılında yapılan tartışmalı bir anlaşmada, daha önce kamuya ait olan liman özel bir şirkete kiralandı ve lüks yolcu gemilerini çekecek şekilde yenilendi. Grand Princess, diğer yolcu gemileriyle birlikte buraya geliyor.

Bölgede, Bayanlar Plajı, merkezdeki plaj, Batıhan Hotel ve Nazilli Sitesi arasındaki plajlar, Güzelçamlı'daki plajlar ve yerliler tarafından yalnızca Dilek Yarımadası Milli Parkı plajı da dahil olmak üzere birçok tanınmış yerel plaj bulunmaktadır. Milli Park. [3]

Acenteler tatil daireleri ve villalar satıyorlar. Neighborhood Star mahalle Şehri, Beverly Hills gibi Villalar Projesi olarak adlandırılan muazzam bir proje.

şehir, istatistiklere göre% 7'ye varan sermaye artışı için arazi ve daireler için güvenli bir yatırım düşünmektedir.

İngilizce, Almanca, Rusça ve diğer dillerde kitap satan kitapçıların yanı sıra dondurma, halı, deri ve yazılım satıcıları da var.

Sahile yakın eski evlerin bir kısmı barlara ve kafelere dönüştürülmüş, zaman zaman modern, Avrupa benzeri bir şehir haline gelmiş olan Kuşadası'nın kalıntılarıdır. Arkasındaki tepeler, büyük oteller ve tatil apartman blokları ile çözülmüştür. 1980'lerin sonlarında ve sonrasında yükselen yapı, Kuşadası'nın hinterlandlarına iyi bir şekilde devam etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ

GENEL BAKIŞ

Sosyal Yaşam

Kuşadası nda

sub

Etkinlikler

Yaklaşan Etkinlikler

Haberler

Kuşadasından Güncel Haberler

VİDEOLAR

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Belgium

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Türkiye

Turlar
varSüleyman Demirel Bulvarı Ticaret Odası No:2 Kuşadası AYDIN • T. +90 256 612 70 72 • F. +90 256 612 70 72 • info@koder.org.trkusadasi-live1trYükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 191overview1overview,,191ANTALYAsub DEVAMINI GÖRyok