Weather Kusadasi
°C

1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

1.Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali Carmina Burana Balesi ile sona erdi. Festivalin son gününde Efes Antik Kenti tarihi günlerinden birini yaşadı. On binlerce sanatseverin akın ettiği gösteri dakikalarca ayakta alkışlandı. Bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin son gösterisi olan Carmina Burana Balesi’ni izlemek isteyen binlere sanatsever gösteriden saatler önce Efes Antik Kenti’ne akın etti. Ayakta alkışlanan gösteri sonrasında bir açıklama yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin Selçuk’un kültür ve sanat hayatına yeni ve büyük bir soluk getirdiğini belirterek ; “Selçuk’un vizyonunun kültür ve sanat üzerine kurulu olduğunu her zaman söylüyoruz. Bu festival de bunu kanıtlar nitelikte oldu. Gerçekten sanat Selçuk’a çok yakışıyor. Böylesine önemli bir festivalin Efes Antik Kenti’nde gerçekleşmesine vesile olan başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a, Devlet Opera ve Bale Müdürümüz Sayın Murat Karahan’a İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdür Vekilimiz Sayın Aytül Büyüksaraç’a, İzmir Devlet Opera ve Balesi Rejisörü Haldun Özörten’e, sahneye konulan bu eserlere katkı sunan tüm sanatçılarımıza tüm Selçuk adına teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Bakıcı ilerleyen günlerde bu tür sanat etkinliklerinin Selçuk’ta daha sık gerçekleşeceğini de müjdeledi.

İlk etkinliği Zorba Balesi olan festivalin Gala Konseri’nde Türk Tenor Murat Karahan, İspanyol Soprano Carmen Solis, Rus Mezzosoprano Yulia Mazurova ve Türk Bas-bariton Burak Bilgili, opera tarihinin en çok bilinen eserlerini seslendirdiler.

Galeri

seperator
sub

Etkinlikler

Yaklaşan Etkinlikler

Haberler

Kuşadasından Güncel Haberler

VİDEOLAR

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Belgium

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Türkiye

Turlar
varSüleyman Demirel Bulvarı Ticaret Odası No:2 Kuşadası AYDIN • T. +90 256 612 70 72 • F. +90 256 612 70 72 • info@koder.org.trkusadasi-live1trYükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 11971-uluslararasi-efes-opera-ve-bale-festivali2recent-news,1-uluslararasi-efes-opera-ve-bale-festivali,1101ANTALYAsub DEVAMINI GÖRyok