Weather Kusadasi
°C

KUŞADASI GÖKYÜZÜNÜ KEŞFETTİ

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) tarafından "Yıldızlar Kuşadası’nda parlıyor" ismiyle düzenlenen şenlik, İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı'nda gerçekleşti.

Ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden eğitimcilerin yaptıkları teleskopların yanı sıra Türkiye'nin en büyük amatör teleskobunun da şenlikte yerini aldı. Katılımcılar Ay’ı, gezegenleri, yıldız kümelerini ve galaksileri daha yakından görme ve tanıma imkanına sahip oldular. Astronomi ve uzay bilimlerine ilgi yaratılması, yeni uzay teknolojilerden vatandaşların ve öğrencilerin haberdar edilmesi, bilim konusundaki gelişmelerin aktarılması amacıyla düzenlenen etkinlikte, astronominin ve içinde barındırdığı fizik, matematik ve kimyanın bir anlamda doğal laboratuvarı olan gökyüzünü doğru bilgi ve donanımla herkesin öğrenmesi ve bu sayede bilime daha bilinçli bakabilmesi için bu tür etkinlikleri bundan sonra da düzenlenmesi hedefleniyor.

Galeri

seperator
sub

Etkinlikler

Yaklaşan Etkinlikler

Haberler

Kuşadasından Güncel Haberler

VİDEOLAR

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Belgium

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Türkiye

Turlar
varSüleyman Demirel Bulvarı Ticaret Odası No:2 Kuşadası AYDIN • T. +90 256 612 70 72 • F. +90 256 612 70 72 • info@koder.org.trkusadasi-live1trYükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 1196kusadasi-gokyuzunu-kesfetti2recent-news,kusadasi-gokyuzunu-kesfetti,1101ANTALYAsub DEVAMINI GÖRyok